O nás

Sme rodinná firma  z Krpelian pri Martine,zaoberajúca sa pestovaním konopy siatej (Cannabis sativa). Pestovať konopu sme sa rozhodli z dôvodu všestranného využitia tejto obdivuhodnej rastliny a jej blahodárnych účinkov na ľudské zdravie. Pestovanie konopy nie je nový trend, naši predkovia ho pestovali bežne v záhradkách a využívali celú rastlinu.

Rozhodli sme sa obnoviť tradíciu v pestovaní a snažíme sa postupne smerovať k všestrannému využitiu rastlinky ktoré nám konopa poskytuje. Našim prvým finálnym produktom je  rýdzo Slovenský Turčiansky konopný olej extra panenský lisovaný za studena. Pri výrobe  sa  zameriavame na kvalitu počas celého spracovania rastlinky až po finálny výrobok.Veríme že sa nám podarí prispieť svojím produktom k ozdraveniu a prevencii ochorení, ktoré vo veľkej miere postihujú našu populáciu a skvalitniť život mnohých ľudí.

Ako sa získava náš Turčiansky konopný olej? Lisovaním semien vypestovaných z odrôd konopy  za studena neobsahujúcich THC, ktoré sú pestované, sušené a lisované našou rodinnou firmou. Plochy na ktorých sa konopa pestuje sa nachádzajú v Turčianskej záhradke v obci Krpeľany.

O značke Rawea

Naša značka Rawea vznikla postupom času kvôli rozšíreniu sortimentu olejov lisovaných za studena o ďalšie výrobky. Táto značka zastrešuje všetky výrobky vyrobené našou rodinnou firmou. Sme pestovatelia konopy siatej, pestreca mariánskeho a maku. Z konopy,pestreca a maku vyrábame oleje lisované za studena. Na výrobu kvalitných olejov je potrebné dodržať maximálnu kvalitu každej činnosti, ktorá začína od sejby až po lisovanie olejov, pri ktorom je najdôležitejšia teplota oleja pri lisovaní. Činnosti, ktoré sú vykonávané na produkciu kvalitných olejov lisovaných za studena v našej rodinnej firme vykonávame vo vlastnej réžii a preto vieme čo najlepšie dohliadať na kvalitu každého úkonu.

Našim cieľom je vyrábať kvalitné lokálne potraviny, ktoré sú určené pre každého človeka, ktorý si váži svoje zdravie, myslí do budúcna a vie oceniť kvalitné lokálne výrobky. Výsledkom našej snahy sú vracajúci sa zákazníci, ktorým naše výrobky zlepšili zdravotný stav alebo ich užívajú ako prevenciu pred civilizačnými ochoreniami 21. storočia. Tento fakt  nám dokauzuje že cesta na ktorú sme sa vybrali je správna.

Prajeme pevné zdravie

Sajdákovci