O nás

Sme rodinná firma zaoberajúca sa pestovaním konopi siatej (Cannabis sativa). Pestovať konope sme sa rozhodli z dôvodu všestranného využitia tejto obdivuhodnej rastliny a jej blahodárnych účinkov na ľudské zdravie. Pestovanie konope nie je nový trend, naši predkovia ho pestovali bežne v záhradkách a využívali celú rastlinu.

Rozhodli sme sa obnoviť tradíciu v pestovaní a snažíme sa postupne smerovať k všestrannému využitiu rastlinky ktoré nám konope poskytuje. Našim prvým finálnym produktom je  rýdzo Slovenský Turčiansky konopný olej extra panenský lisovaný za studena. Pri výrobe tohto produktu sa  zameriavame na kvalitu počas celého spracovania rastlinky až po výrobu oleja.Veríme že sa nám podarí prispieť svojím produktom k ozdraveniu a prevencii ochorení, ktoré vo veľkej miere postihujú našu populáciu a skvalitniť život mnohých ľudí.

Ako sa získava náš Turčiansky konopný olej? Lisovaním semien vypestovaných z odrôd konope  za studena(konkrétne odrody USO 31, Futura 75, Finola) neobsahujúcich THC, ktoré sú pestované, sušené a lisované našou rodinnou firmou. Plochy na ktorých sa konope pestuje sa nachádzajú v Turčianskej záhradke v obci Krpeľany.

O značke Rawea

Naša značka Rawea vznikla postupom času kvôli rozšíreniu sortimentu olejov lisovaných za studena o ďalšie výrobky. Táto značka zastrešuje všetky výrobky vyrobené našou rodinnou firmou. Sme pestovatelia konopi siatej, ostropestreca mariánskeho, horčice. Z konopi ostropestreca vyrábame olej lisovaný za studena. Na výrobu kvalitných olejov je potrebné dodržať maximálnu kvalitu každej činnosti, ktorá začína od sejby až po lisovanie olejov, pri ktorom je najdôležitejšia teplota oleja pri lisovaní. Činnosti, ktoré sú vykonávané na produkciu kvalitných olejov lisovaných za studena v našej rodinnej firme vykonávame vo vlastnej réžii a preto vieme čo najlepšie dohliadať na kvalitu každého úkonu.

Našim cieľom je vyrábať kvalitné lokálne potraviny, ktoré sú určené pre každého človeka, ktorý si váži svoje zdravie, myslí do budúcna a vie oceniť kvalitné lokálne výrobky. Výsledkom našej snahy sú vracajúci sa zákazníci, ktorým naše oleje lisované za studena zlepšili zdravotný stav alebo ich užívajú ako prevenciu pred civilizačnými ochoreniami 21. storočia.

Prajeme pevné zdravie

Sajdákovci